Mohendžodáro,
cvičení, které muž nesmí vidět. Tanec, který muž musí vidět.

O mohendžodáru

Co je tantrická jóga pro ženy? A co nabízí její absolvování?

Tantrická jóga pro ženy je ucelený systém cvičení a meditací určený výhradně pro ženy. Vede ženu do svého nitra, skrze jednotlivé asány, meditace, společné prožitky a sdílení ve skupině.
Pomocí ženského tantrického cvičení se dotýkáme ženství, rozvíjíme ženské hodnoty (lásku, umění, skutečné lidské vztahy, pohodu domova...) a probouzíme velikou skrytou sílu uschovanou v ženských pohlavních orgánech.

Tantra jóga kultivuje a posiluje sexuální energii. Cvičení Mohendžodáro rozvádí tuto sexuální energii do celého těla. Postupně zásobuje a napájí všechny čakry a otevírá vnitřní stezky pro průchod energie mezi jednotlivými čakrami. Otevření těchto energetických drah má dvojí efekt: projevuje se na upevnění a posílení zdraví a posiluje a umocňuje prožívání milování. Tantrická jóga jako celek obohacuje duši ženy. Absolvování kurzů tantrajógy umožní každé ženě ponořit se hlouběji do své osobnosti a objevit tak svou vášeň, sílu a radost, odhalit skrytá tajemství, osvobodit se od negativních zkušeností v sexu, intimitě, prožívání.

Ženy mohou mít ze cvičení Mohendžodáro mnohostranný užitek. A to na několika úrovních: zdravotní, tělesné, energetické, při milování a při orgasmu.

Tělěsné - při cvičení Mohendžodára se stěna vagíny stane uzavřenější, pevnější, pružnější. Cvičení také posiluje pánevní dno, u starších žen to znamená odstranění problémů s močením, s inkontinencí, s propadem dělohy. Výrazně se zmenšuje riziko opakovaných zánětů, výtoků a krvácení.

Další zdravotní efekt je ten, že výrazně posiluje rektální svaly - řitní svěrače a svaly pánevního dna. Je to nejlepší prevence proti opakujícím se hemeroidům. Pomůže totiž zduřelou sliznici a vystouplé žíly hemeroidů zmenšit a vrátit do původní polohy tak, aby nebolely a nekrvácely.

Estrogeny a krása - při cvičení se uvolňuje do těla velké množství estrogenů. Mohendžodáro totiž aktivuje žlázy s vnitřní sekrecí a ty začnou ve větší míře produkovat estrogeny. Žena je krásná, pokud má dostatek estrogenů, žena je povadlá a nepřitažlivá, má-li estrogenů málo.

Duševní a duchovní účinky - Mohendžodáro navazuje na nejstarší tantrickou tradici a napojuje energii ženy na zasvěcení starodávných tantrických kněžek. Otevírá intuici a posiluje všechny aspekty ženy, hlavně vnitřní ženu.

V době vzkvétající harrapské tantrické kultury vládly ženy kněžky a ony předávaly tato cvičení svým adeptkám jako cestu k duchovní transformaci, k posílení zdraví, milování, orgasmu a spojení s duchovní energií. Hlavní pozornost byla věnována životu, dítěti, rodině, plození.

V současné době neexistují cvičení, které by tak komplexně pracovaly s ženskou sexuální energií a současně ji kultivovaly a posouvaly k vyššímu vědomí.

Účinky při milování a při orgasmu - výhoda je ta, že při tantrickém orgasmu neztrácíme energii do prostoru, neuniká pánevním dnem ven, naopak je použita pro ozdravení celého organismu. V tom spočívá tajemství věčného mládí všech adeptů tantry! Při orgasmu není zapojena pouze pánev, ale všechny orgány, celé tělo a celá bytost. A dokonce čas i prostor! ...